• : 03520000000
Erciyes Elektrik Ev Aletleri - Melikgazi, Kayseri

Firma Hakkında

Firmamız 1992 yılında Erciyes Elektrikli Ev Aletleri San. adı altında faaliyetine başlamıştır. İlk kuruluşunda 240 m2’lik bir işyerinde aylık kapasite olarak yaklaşık 750 adet olan üretim; 1996 yılına kadar bu seviyelerde devam etmiştir. 1996 yılında işyeri değişikliğine giden firmamız 800 m2’lik kapalı alanı olan yeni yerinde aylık kapasitesini 1250 adete çıkarmıştır.


Bu yıldan sonra her geçen yıl makina parkının genişletilmesi ve zaman içinde üretimde ihtiyaç duyulan kalıpların yapılması ve hizmete girmesiyle birlikte üretim akışı hızlandırılmış ve 1999 yılı itibariyle aylık kapasite 10.000 Adet seviyelerine çıkmıştır. Bu zaman içerisinde köşeli ve yuvarlak fırınların büyük modellerinin de üretimine başlanmıştır. Bu yıllarda üretimin artmasıyla başlayan yer problemi ancak 2001 yılı ortasında son bulmuştur.

2001 yılı haziran ayında 1650 m2’lik kapalı alanı olan 8.500 m2’lik arsasında imalatına devam etmektedir. Üretimindeki değişikliklerde bu dönemde aylık kapasitemizi 15.000 adete yükseltmiş bulunmaktayız.

Yeni iş yerimizde gerek işletmecilik gerekse üretimdeki akışımızı bir çok yönde değiştirdik. Kısaca belirtmemiz gerekirse, önceleri yaş boya ile mamüllerimizi boyamaktaydık. Ancak şu anda yarı otomatik olan asithanemiz, yıkama, fosfat, asit, yağ alıcı kazanlarından oluşan 6 bölümdeki aşamada mamüllerimizi yıkamaktayız.

Günlük kapasitesi 1250 adet fırın boyayabilen elektrostatik toz boya tesisimizde boya işlemi gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca imalatlarımızda sadece alüminyum fırın çeşitleri imal etmekteydik.

Şu anda kendi bünyemizde bulunan emaye tesislerinde kendi emayemizi yaparak 4 değişik modelde emayeli fırın imalatına geçmiş ve çeşitlerimizi zenginleştirmiş bulunmaktayız.

Ayrıca üretimimizde montaj bölümüne kademeli bant sistemi kurarak imalat hızımızı son derece artırmış olduk. Sac hanemizde ise mamüllerimizin bütün parçalarının kalıpları bulunduğu için üretimde tam anlamıyla montaj standardını yakalamış bulunmaktayız.

Firma Resimleri

Firma henüz resim eklememiş.

Firma Videoları

Firma henüz video eklememiş.

Firma İlan & Ürünler

Firma Henüz İlan Eklememiş.
Firma Henüz İlan Eklememiş.

Firma Yorumları

Henüz yorum yapılmamış, ilk siz yorumlamak isterseniz aşağıda bulunan formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?

İletişim Bilgileri

Harita Konum

Organize Sanayi Bölgesi 10. Cad. No: 12 KAYSERİ / TÜRKİYE

Kayseri / Melikgazi

Mesaj Formu

QR Code