• : 03520000000
Kumtel - Melikgazi, Kayseri

Firma Hakkında

1972 yılında Kayseri’de faaliyete başlayan KUMTEL A.Ş. yerli üretim ile ülkemize değer katmayı hedefleyerek yola çıkmıştır. Hedefimize ilerlediğimiz bu yolda firmamız, istikrarlı bir şekilde sektördeki inovasyon ve yeni teknolojileri üretim tesislerine entegre ederek üretim faaliyetlerini çevreci ve verimli bir organizasyonla planlamıştır. Müşteri memnuniyetini en yüksek seviyede tutmak, yaygın servis ağı ile hızlı bir servis imkanı sunmak ve müşterilerine daha kaliteli bir hayat sürme fırsatı sağlamak başlıca ilkelerimizdir. Ülkemizin refahına katkıda bulunmak ve sürdürülebilir bir kalkınmayı sağlayacak bir gelecek vizyonu tüm çalışmalarımızda rehberimiz olmuştur.

Bu ilkeler çerçevesinde Kumtel 1972 yılında Türkiye’de ilk defa yerli telefonu, kumbaralı telefon ürününü geliştirerek üretmeyi başarmış ve pazarda adından söz ettirmiştir. 1976 yılında, seramik taşlı ısıtıcı alanına girmiş ve ısıtıcı sektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır. Günümüzde ısıtıcı sektöründe Türkiye pazarında öncü bir konuma yükselmiştir. Sektördeki gelişmeleri yakından takip eden firmamız, mini fırın ve solo fırınlardaki üretim tecrübesini ankastre ürünlere aktararak ürün gamını genişletmiş ve fiyat kalite performans açısından her bütçeye uygun ankastre setler geliştirmiştir.

50 yıla aşkın bir deneyimin sonucu olarak Kumtel, “Pişirmek ve Isıtmak Bizim İşimiz” sloganıyla dünyanın farklı coğrafyalarında, farklı tüketici ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlamış, Ar-Ge çalışmalarını da pazarın artan kalite ve inovasyon beklentilerini karşılama hedefiyle şekillendirmiştir. Bu deneyim ve çabalar sayesinde üretiminin %70’ini 120’den fazla ülkeye ihraç ederek dünya pazarında da tercih edilen bir marka konumuna gelmiştir. Günümüzde birçok kıtada Türkiye’nin ev eşyası endüstrisini başarıyla temsil etmeye devam etmektedir.

Üretim kapasitesi günlük 30.000’in üzerinde olan firmamız, bu özelliğiyle sektöründe lider üretici konumundadır. Üretimde kaliteyi ve müşteriye en kaliteli ürünü en uygun koşullarla ulaştırmayı misyon edinmiş olan firmamız, üretimin son aşaması olarak tüm ürünlerin güvenlik, sağlamlık ve dayanıklılık testlerini Kayseri’deki tesislerinde gerçekleştirilmektedir. Ayrıca ürünlerimizin kalite standartları, TSE, SGS, LVD, EMC, RoHS gibi güvenlik ve kalite alanında dünyaca ünlü standart belirleme kuruluşları tarafından da belgelenmiştir.

2005 yılından beri Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşunun arasında yer alan Kumtel, istikrarlı büyümesini ülkemiz ekonomisine katkı sağlayarak sürdürmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda ilk adımı 2016’da Kumtek Industrial PLC adıyla Etiyopya’daki fabrikasını faaliyete geçirerek atmış ve üretim deneyimini Afrika’ya taşımıştır. Kumtel fırın, davlumbaz, ocak, ısıtıcı ve soğutucu ev aletleri sektöründe kurumsal yapısı ve stratejik vizyonuyla güven ilişkisine dayalı, iletişime önem veren, çevre duyarlılığına sahip bir firma olarak yoluna başarıyla devam etmektedir. Çalışanlarımız, müşterilerimiz, bayilerimiz ile geniş bir aile olarak topluma karşı sorumluluklarımızın bilincinde ve karşılıklı saygı ilkesi çerçevesinde geleceğe güven ve umutla bakan Kumtel ulaşabildiği her evde kalite, şıklık ve rahatlığın garantisidir.  

Kumtel, bir çok farklı ülkede çeşitli firmalarla ortak üretim tesisleri işletmektedir. Demonte üretim tesisleri kurmakta ve anahtar teslim projeler gerçekleştirmektedir. CKD (Complete knock-down) ve SKD (Semi-knocked-down) konusunda gerekli altyapıya ve uzman bir kadroya sahip olan Kumtel, 20'yi aşkın ülkede, ülke gereksinimlerine göre CKD üretim tesisi kurmuştur.

Kuzey Afrika yoğun olmak üzere tüm Afrika kıtasına, Türki Cumhuriyetler, Rusya ve Ortadoğu ülkelerine demonte ürünler göndererek bu ülkelerde üretime katkı yapmaktadır. Bu sayede bayilerimiz ve iş ortaklarımızın hem nakliye hem de vergi avantajindan faydalanmasını sağlamaktayız.

Kumtel, mini üretim tesisleriyle büyük çaplı projelerin altına imza atmakta, boyahane, emaye yüzey kaplama, enjeksiyon ve metal işleme konusundaki tecrübelerini farklı ülkelerdeki iş ortaklarına aktarmaktadır. Konusunda uzman ekibimiz, kurulan bu tesisleri sürekli olarak ziyaret etmekte, gerekli denetim, eğitim ve bakım işlerini gerçekleştirmektedir. Kumtel CKD ve SKD konusunda dünyanın her tarafında işbirliğine ve tecrübesini paylaşmaya açık bir firma olarak, büyümeye devam etmektedir.

Vizyonumuz

'Özgün Ürün, Yüksek Kalite ve Doğru Fiyat' ilkemiz doğrultusunda sektörümüzün en yenilikçi ve kaliteli ürünlerini müşterilerimize sunmak, yurt içi ve yurt dışında doğru yatırımlarla gelişerek büyümek, sürekli iyileştirme ve sosyal uygunluk kriterlerini merkeze alarak saygın bir marka olmayı sürdürmektir.

Misyonumuz

 • Sektörümüzdeki gelişmeleri yakından takip ederek müşterilerimize en yenilikçi ve faydalı ürün yelpazesini sunmak
 • Doğal kaynaklarımızı en verimli şekilde kullanarak çevreye ve insana saygılı üretim yapmak
 • Enerji verimliliği yüksek ürünlerimizle müşterilerimizin hayat kalitesine katkı sağlamak

Kumtel A.Ş. olarak kalite politikamız:

 • Kalite Yönetim Sistemimizi ISO 9001 standartlarına uygun şekilde geliştirmek, iyileştirmek ve belgelendirmek
 • Tüm birimlerde toplam kalite yönetimini uygulamak, geliştirmek ve işleyişte ortaya çıkabilecek riskleri ortadan kaldırmak ya da azaltmak
 • Sürekli iyileştirme yaklaşımıyla mevcut fırsatları ve risklerden doğacak fırsatları değerlendirmek
 • Değer yaratmayan işlemleri ortadan kaldırarak kaynakların etkin kullanımını sağlamak
 • Ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yaparak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmak
 • Böylece Türkiye ve dünya pazarlarında söz sahibi bir firma olmak

ISO 10002 ve ISO 9001 Yönetim Sistemi Standartları kapsamında,

 • Personelimize ve ilgili tarafa şikâyetin nerede ve nasıl ele alınacağına dair bilgiyi yeterli şekilde ilan ederek şeffaflığı
 • Müşterilerin ücretsiz ve kolay bir şekilde müşteri temsilcilerimize ulaşabilmelerini sağlayarak erişilebilirliği
 • Müşterilerimize aciliyet durumlarına bakılmaksızın eşitlik ve adalet ilkesi ile en kısa sürede cevap verilebilirliği
 • Müşterilerimiz tarafından gelen tüm şikâyetlere tarafsız bir şekilde bakarak objektifliği
 • Müşterilerimizin özlük haklarına saygı duyarak kişisel bilgilerini açıklamayıp gizliliği ve ürünlerin kalitesinin sürekli iyileştirilmesini daimi hedef olarak benimsemiştir.

Yasalara ve müşteri koşullarına uygun olarak; açıklık, tarafsızlık, adalet ve gizlilik prensipleri doğrultusunda; müşteri odaklı yaklaşım ile; çalışanlarımızı gerekli etkinlikler ile donatarak; tanımlanan proses aracılığı ile kayıt altına almakta ve en kısa sürede değerlendirmekteyiz.


1972 yılında, Kayseri'de faaliyete başlayan KUMTEL A.Ş. kumbaralı telefon üretimi ile Türkiye'de ilk yerli telefonu üretmeyi başarmıştır. 1976 yılında, seramik taşlı ısıtıcı üretimi ile ısıtıcı sektöründe de faaliyet göstermeye başlamış ve bugün sektörde Türkiye pazarının lideri konumuna gelmiştir. Başarılarına her geçen gün yenisini ekleyen Kumtel A.Ş. olarak Kayseri OSB Fabrikası başta olmak üzere tüm işletmelerimizde tüketilen doğalgaz, elektrik enerji kaynaklarının kullanım performanslarını sürekli olarak iyileştirmek amacıyla aşağıda belirtilen konular üzerinde enerji eylem planları hazırlanmakta olup, enerjimizin verimliliğini artırmak hedeflenmektedir.

 • Yönetim, enerjinin tüketim alanları belirlenerek uymakla yükümlü olduğumuz uygulanabilir yasal şartların ve konuyla ilgili diğer şartların uygulanacağını taahhüt eder.
 • Yönetim, enerji tüketim verimliliğinde hedeflerimize ulaşmak için tüm bilgi ve kaynakların sağlanacağını taahhüt eder.
 • İlgili birimlerimiz satın alma ve tasarım çalışmalarının enerji verimliliğine uygun olacağını taahhüt eder.
 • Enerji tüketim verimliliğini artırmaya yönelik eylem planları hazırlanacaktır.
 • Enerji performans verimliliği iyileştirme çalışmaları için enerji tüketimi verimli ürünler kullanılacak olup gerekli hizmetlerin alınması sağlanacaktır.
 • Mevzu bahis projeler kapsamında ilgili birim personellerine gerekli eğitim ve bilgilendirmeler yapılacaktır.
 • Mümkün mertebe tüm personellerin enerji yönetim sistemine katkı ve katılımlarının sağlanması hedeflenmektedir.

KUMTEL A.Ş yukarıda sıralanan taahhütler ve amaçlar doğrultusunda enerjiyi verimli kullanmak için çalışmalarına sağlam adımlarla ve değerli projelerle devam etmektedir.

Firma Resimleri

Firma henüz resim eklememiş.

Firma Videoları

Firma henüz video eklememiş.

Firma İlan & Ürünler

Firma Henüz İlan Eklememiş.
Firma Henüz İlan Eklememiş.

Firma Yorumları

Henüz yorum yapılmamış, ilk siz yorumlamak isterseniz aşağıda bulunan formu kullanabilirsiniz.

Yorum Yazmak İstermisiniz?

İletişim Bilgileri

Harita Konum

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 6.CADDE NO:42 MELİKGAZİ/KAYSERİ

Kayseri / Melikgazi

Mesaj Formu

QR Code